• ראשי
  • /
  • דרכי פעולה לאחר פגיעת נזקין – מה עלייך לעשות?

דרכי פעולה לאחר פגיעת נזקין – מה עלייך לעשות?

נפגעת בתאונת דרכים?

הזעיקי משטרה למקום התאונה! ובאם נפגעת פיזית ו/או חשה ברע תתפני לחדר מיון. אל תקלי ראש במצבך הרפואי לאחר תאונת דרכים! לעיתים תאונות " קלות " הופכות למצבים רפואיים מורכבים. גשי לרופאים בתחומים בהם הינך מרגישה שלא כתמול שלשום לאחר תאונת דרכים. לעיתים חברות ביטוח ישלחו אליך מסלק תביעות שיציע סכום זעום, שעה שאת עלולה לסבול מנזק לכל החיים !! אל תתפתי ל" סגור " את התביעה בנזיד עדשים!!

הצטיידי במסמכים הבאים : דו"ח משטרה על הארוע ( יש להודיע למשטרת ישראל מיידית על תאונה עם נפגעים ), רשיון נהיגה בתוקף , רשיון רכב, פוליסת ביטוח חובה של הרכב בו נהגת/נסעת, שמות ופרטי העדים לתאונה , דו"ח שמאי עם צילומי הרכב הניזוק, דאגי שיצלמו את האיברים החבולים שלך לרבות צילומים מאישפוז בביה"ח, שמרי על רישומים רפואיים, תעודת חדר מיון, תעודות ואישורים רפואיים, כולל דיסקים של בדיקות CT, MRI וכיו"ב. הצטיידי באישורי טיפולי פיזיוטרפיה, רפואה משלימה וכיו"ב, קבלות וחשבוניות, תלושי שכר וכיו"ב – ניתן להתייעץ עם עורך דין תאונות דרכים להגשה.

עימדי על זכותך לקבל הסבר מלא וממצה לפני ניתוח/פרודצורה רפואית

לפני כל פרוצדורה רפואית, לרבות בדיקות פולשניות , ניתוחים וכיו"ב, עמדי על זכותך לקבל הסבר מפורט על הפעולה אותה את עומדת לעבור – מהרופא הספציפי, וחיתמי על טופס הסכמה מדעת רק לאחר שההוסבר לך התהליך באופן הברור ביותר. אם אינך בטוחה ו/או שקיימים אצלך ספקות האם לעבור את הפעולה או לא, מוצע לגשת לחוות דעת שניה ולעיתים אף לשלישית!! זכרי- כשיש ספק – אין ספק – גשי לחוות דעת נוספות!!!

נפגעת במהלך בדיקה רפואית?

כגון פרופרציה ( נקב ) במעיים בבדיקות קולנוסקופיה ואיחור בטיפול בדלף שנוצר כתוצאה מכך? גשי להתייעץ!! יתכן שקיימת לך עילת תביעה!

הגעת לחדר מיון אולם לא טופלת בזמן ו/או כיאות וכתוצאה מכך נגרמה לך נכות?
הגעת לחדר מיון, המתנת זמן רב, לבסוף הסתבר כי את סובלת מאוטם מוחי אולם חלון ההזדמנויות לקבלת טיפול בממיסי הקריש חלף ונותרת עם נכויות ?! הגעת לחדר מיון עם סימפטומים של כאבים בלסת, צרבת וכיו"ב, ( ללא כאבי חזה )או שהגעת עם כאבי חזה, כתף וכיו"ב, אולם המתנת זמן רב ולבסוף הסתבר כי את סובלת מאוטם לבבי ונותרה עקב אי הטיפול נכות? יתכן שקיימת עילת תביעה עקב רשלנות רפואית! גשי להתייעץ!!

עברת ניתוח קיצור קיבה שנגמר רע? נותרת עם נכויות קשות?

דעי כי ניתוחים בריאטריים צופנים סיכונים, למרות הפרסומים בעיתונות אשר חלקם נועד לקיים אינטרסים כאלה ואחרים. אם נותרת עם נכות עקב ניתוח כזה – יתכן שקיימת עילת תביעה עקב רשלנות רפואית! גשי להתייעץ!!

ילדך נפגע מרשלנות רפואית בלידה?

רשלנות רפואית בלידה עלולה לגרום לכך שבמקום לצאת מבית החולים עם תינוק בריא, יוצאת האם מבית החולים עם תינוק נכה לכל ימי חייו. משפחה המגדלת ילד הסובל משיתוק מוחין, זקוקה למשאבים כספיים רבים על מנת להתמודד עם הצרכים המיוחדים של התינוק, לכל ימי חייו. לפיכך, במידה ולדעתך מצבו של הילד/ה נגרם עקב רשלנות רפואית בלידה, אל תמתיני, איספי רשומים רפואיים, קבלות וכיו"ב, וגשי להתייעץ!

מחלת הסרטן אובחנה אצלך באיחור למרות שפנית לרופאים?

לצערנו אנו עדים במקרים רבים לאיחור באיבחון מחלת הסרטן, לרבות סרטן השד, מלנומה, סרטן ריאות וכיו"ב. במקרים אלו מדובר בדרך כלל על הזנחת המערכת הרפואית את החולה, הניגשת לרופאים ומתלוננת על תופעות שונות, אולם לא זוכה להתייחסות נאותה ו/או לא נשלחת לבדיקות איבחוניות שונות וכיו"ב, ולבסוף המחלה מאובחנת באיחור ניכר, הגורם לנזקים שלעיתים הם בלתי הפיכים. במקרים כאלה – יתכן שקיימת עילת תביעה. גשי להתייעץ!!

בנך/בתך החיילים נפגעו בעת שירותם בצבא – פגיעה פיזית או מחלה?

ניתן – ואף רצוי – להגיש תביעה למשרד הבטחון להכרתם כנכי צה"ל, הן עקב נכות פיזית והן עקב נכות נפשית שקרו תוך ועקב השירות הצבאי, שהרי הם ילוו אותם כל חייהם. הנכות יכולה להיגרם לחייל/ת כתוצאה מפציעה/תאונה/חבלה בקרב / באימון וכיו"ב. נכות יכולה להיגרם אף כתוצאה מאימונים ומאמצים פיזיים קשים. לדוגמא : נכויות אורטופדיות בגב / ברכיים /קרסוליים /כתפיים שנגרמו כתוצאה ממאמץ יתר, סחיבת משא כבד וכיו"ב, ירידה בשמיעה עקב חשיפה לירי וכיו"ב. כן ניתן לתבוע הכרה במחלות שנגרמו תוך ועקב השירות הצבאי, כגון סוכרת נעורים, פסוריאזיס, אסטמה, אפילפסיה, כליות, פיברומיאלגיה וכיו"ב. ניתן להגיש תביעה להכרה אף עקב נכויות נפשיות כגון הלם קרב או מחלות נפשיות שהתפרצו עקב תנאי השירות הצבאי. כן ניתן להגיש תביעה במקרה של מחלה /מצב רפואי שהחמיר עקב תנאי השירות או עקב טיפול רפואי לקוי/רשלני במהלך השירות.

איספו את כל הרישומים הרפואיים של החייל במהלך שירותו, הפניות לרופאים, תיק אישי של החייל, סיכומי ראיונות וכו'. לעיתים הם הולכים לאיבוד ואז יהיה קשה להוכיח את התביעה.

אל תקבלי את החלטות אגף השיקום ו/או הועדות הרפואיות שלו כ" תורה מסיני"!! דעי- תמיד אפשר לערער עליהן, וברור כי יש לגשת לייצוג לעו"ד הבקיא ומתמחה בתחום.

נפגעת בתאונת עבודה?

גשי מיד לטיפול רפואי . דווחי מיידית למעביד על התאונה ( במידה ולא נכח במקום). לתשומת ליבך : חובה על העובד להגיש הודעה על פגיעה בעבודה למוסד לביטוח לאומי לא יאוחר משנה מקרות האירוע. יש לצרף לטופס ההודעה על התאונה טופס בל'/250, אישורים רפואיים לרבות תעודת חדר מיון, אישורי אי כושר. רצוי לפרט בהרחבה את אופן אירוע הפגיעה , מהות הפגיעה והאיברים שנפגעו. אי הגשת ההודעה במועד עשויה לגרום להתיישנות זכות התביעה!!

רשמי שמות ופרטי העדים לתאונה. דאגי לצלם ולתעד את מקום התאונה ואת הפציעות. במידה ומדובר בתאונה קשה– דירשי לזמן למקום חוקר של משרד העבודה ותעמדי על כך שהדו"ח יועבר אליך לאחר שיושלם. שמרי על כל המסמכים הרפואיים , כולל דיסקים של בדיקות CT, MRI וכיו"ב. שמרי על קבלות, חשבוניות של הוצאות שהוצאו עקב הפציעה.

ניתן להתייעץ עם עורך דין תאונות עבודה.

נפגעת בתאונת דרכים בעבודה? בדרך לעבודה? בדרך מהעבודה?

זכרי!! נהגת/נוסעת זכאים עפ"י החוק לפיצוי כספי בגין נזקי הגוף שנגרמו להם עקב תאונת דרכים מחברת הביטוח המבטחת בביטוח החובה את הרכב בו נסעו. כאשר תאונת הדרכים היא גם תאונת עבודה ( תאונה שארעה בדרך לעבודה ומהעבודה/במהלך ותוך כדי העבודה ).

את זכאית במקרה כזה לקבל מענק/הטבות/קצבאות מהמוסד לביטוח לאומי בנוסף לזכאותך לקבלת פיצויים מחברת הביטוח, והכספים שקבלת ותקבלי בעתיד מביטוח לאומי יקוזזו מסכום הפיצוי שיתקבל מחברת הביטוח.

את חייבת להגיש בתוך 12 חודש מיום התאונה הודעה על פגיעה בעבודה לביטוח לאומי אחרת תחול התיישנות. ניתן לקבל דמי פגיעה לתקופה שלא תעלה על 84 יום כנגד אישורי מחלה.

קיימת לך אופציה לפעול ב-2 מסלולים: א'. תביעה נגד ביטוח החובה, במסגרתה ימנה ביהמ"ש מומחים רפואיים לקביעת נכותך ,(במידה וקיים תיעוד רפואי המצביע על נכות), ורק לאחר מכן לעמוד בפני ועדות רפואיות של ביטוח לאומי. ב'. קביעת נכות צמיתה ע"י ועדות רפואיות של ביטוח לאומי קודם להגשת תביעה, ואז תחול על התביעה דרגת הנכות שנקבעה ע"י הועדות הרפואיות.

אל תקבלי את החלטות הועדה הרפואית של הביטוח הלאומי " כתורה מסיני "!! זכרי, יש לך אפשרות ערעור! ומוצע שלא לגשת לבד לועדות אלו אלא להיות מיוצג ע"י עו"ד המתמחה בתחום זה.

לסיכום : שלא תזדקקי, אולם אם את או בן משפחתך נפגע – נשמח לעמוד לרשותכם, במסירות, ומקצועיות, כפי שאנו עושים מזה 29 שנה!!

שיתוף

מאמרים נוספים

ענת גינזבורג, משרד עורכי דין, נוטריון ומגשרים ידאג לכם לפיצוי הטוב ביותר!

להערכת סיכוי ושווי תביעתך ללא התחייבות, חייג עכשיו או מלא את הפרטים הבאים ונחזור אליך

דילוג לתוכן