• ראשי
  • /
  • משרדנו מייצג נפגעי פעולות איבה מול המוסד לביטוח לאומי

משרדנו מייצג נפגעי פעולות איבה מול המוסד לביטוח לאומי

פעולות איבה

משרדנו מייצג נפגעי פעולות איבה מול המוסד לביטוח לאומי, לרבות בגין נזקי גוף ונזקי נפש. יצוג בפני המוסד לביטוח לאומי, ועדות רפואיות של המוסד לביטוח לאומי, ועדות רפואיות לעררים וכיו"ב.

עו"ד ענת גינזבורג – יצוג נפגעי טרור

בימים אלה נמצאת מדינת ישראל במלחמה. נכון לכתיבת שורות אלה, ישנם נפגעים ונפגעות רבים, בין אם כאלה שהשתתפו במסיבת הטבע, בין אם ביישובי העוטף ובערים הסמוכות ובין אם נפגעים כתוצאה מטילים, ופעולות איבה במקומות אחרים בשטח ישראל.מדובר בפגיעות פיזיות ונפשיות, לרבות פגיעות קשות ביותר

לשיחת היכרות וייעוץ חינם, קבלת פרטים על אפשרויות פיצוי לנפגעי טרור ומשפחות נפגעי טרור – צרו עימנו קשר – 03-6958860

למשרדנו מעל 30 שנות ניסיון בייצוג נפגעי פעולות איבה למיצוי זכויותיהם וקבלת הקצבאות וההטבות המגיעות להם מול המוסד לביטוח לאומי, לרבות בגין נזקי גוף ונזקי נפש, כולל יצוג בועדות רפואיות של המוסד לביטוח לאומי, ועדות רפואיות לעררים ,בית דין לעבודה וכיו"ב.

מדינת ישראל למודת מלחמות, מערכות ופיגועי טרור/איבה. לצורך מיצוי זכויות הנפגעים ובני משפחותיהם  חוקק חוק  התגמולים לנפגעי פעולות איבה, תש"ל-1970 המסדיר את זכאותם של המשפחות השכולות, הפצועים ובני משפחותיהם, אשר זכאים להטבות ותגמולים בהתאם לנזקם.

פעולות איבה\טרור נגרמות כתוצאה כתוצאה מפעולות איבה של ארגון עוין לישראל, או בשליחותו, מטעמו או על מנת לקדם מטרותיו, או פעולות שבוצעו תוך סיוע לארגון עוין.

כדי להיות מוכר כנפגע פעולות איבה יש להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי באמצעות טופס מתאים, לציין את זירת האירוע ואז בודק המוסד לביטוח לאומי את קיומו של האירוע מול משרד הביטחון בו קיים גוף ששמו "הרשות המאשרת.

הנפגעים סובלים פעמים רבות בנוסף לנכות הפיזית, גם מתסמונת פוסט טראומטית – PTSD, חרדה, עקב הטראומה הנפשית, שנגרמה עקב אירוע האיבה, פיגוע, נפילת רקטות, טילים, אזעקות וכו'.

רצוי לצרף לתביעה  תיעוד ואישורים רפואיים, סיכומי אישפוז (במידה ואושפזת), שמות עדים שהיו נוכחים במקום.

לאחר שתביעתך תאושר תעמוד בפני ועדות רפואיות של המוסד לביטוח לאומי לקביעת דרגת נכותך. נכות  של  10% – עד 19% לצמיתות תזכה את הנפגע במענק חד פעמי ,ובמידה והנכות היא 20% נכות ומעלה ,ישולמו לנפגע קצבה חודשית והטבות שונות. בין ההטבות אפשר לציין סל שיקום ראשוני הכולל לימודים, קצבה חודשית בזמן הלימודים, הנחות בארנונה ובמוסדות שונים ועוד. .

בנוסף, חשוב לציין כי ההכרה כנפגע פעולות איבה\טרור עשוי להקנות גם טיפול רפואי, שיקום והטבות נוספות בהתאם לדרגת הנכות, בדומה לזכויות ולהטבות להם זוכים נכי צה"ל, עפ"י חוק הנכים, תגמולים ושיקום.

נפגעי פעולת איבה עשויים להיות זכאים לתגמול טיפול רפואי (תט"ר), אם אינם מסוגלים לעבוד בגלל טיפול רפואי שניתן להם בעקבות הפגיעה, ולא משולם להם שכר או פיצוי אחר בתקופה זו. שיעור התגמול יחושב בהתאם לממוצע ההכנסות שהיה להם בשלושת החודשים שקדמו לפגיעה.

רצוי מאוד לקבל יעוץ משפטי ולהיות מיוצג ע"י עו"ד בכל שלבי התביעה והועדות הרפואיות.

במשרדנו עורכי דין המתמקדים בטיפול בנפגעי איבה\טרור, אשר מעניקים שירות אישי בתחום.

לשיחת היכרות וייעוץ חינם, קבלת פרטים על אפשרויות פיצוי לנפגעי טרור ומשפחות נפגעי טרור – צרו עימנו קשר – 03-6958860

שיתוף

מאמרים נוספים

ענת גינזבורג, משרד עורכי דין, נוטריון ומגשרים ידאג לכם לפיצוי הטוב ביותר!

להערכת סיכוי ושווי תביעתך ללא התחייבות, חייג עכשיו או מלא את הפרטים הבאים ונחזור אליך

דילוג לתוכן