פסוריאזיס בצבא: זכויות חיילים וחיילות

סובלים מפסוריאזיס עקב שירותכם הצבאי?

משרדנו מתמחה בייצוג חיילים וחיילות מול משרד הביטחון בתביעות להכרה כנכי צה"ל בגין פסוריאזיס. הניסיון הרב שצברנו לאורך השנים הביא להצלחות רבות בייצוג לקוחותינו ולתקדימים משפטיים חשובים בתחום. אם הבחנתם בהתפתחות פסוריאזיס בגופכם במהלך שירותכם הצבאי או בעקבותיו, כדאי שתדעו את הדברים הבאים.

מה זה פסוריאזיס?

פסוריאזיס היא מחלת עור כרונית, אוטואימונית, הגורמת להצטברות מואצת של תאי עור. כתוצאה מכך, מופיעים על פני העור כתמים אדומים, המכוסים בקשקשים לבנים. המחלה אינה מדבקת, אך עלולה לפגוע משמעותית באיכות החיים של החולים, הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית.

גורמי סיכון להתפרצות פסוריאזיס בצבא

שירות צבאי כרוך במגוון גורמים שעשויים להוות גורם סיכון להתפרצות פסוריאזיס או להחמרה של המחלה אצל מי שכבר סובל ממנה. להלן כמה מהגורמים העיקריים:

  • לחץ/דחק נפשי – דחק נפשי ידוע כגורם סיכון משמעותי להתפרצות פסוריאזיס. חיילים וחיילות נתונים לעיתים קרובות ללחץ משמעותי וחריג,  הנובעים מאירועים טראומתיים במהלך שירותים, אירועים מסכני חיים ביטחוניות ואירועים נוספים.
  • דלקת גרון סטרפטוקוקית 
  • פציעות – פציעות עור, כגון חתכים, שפשופים וכוויות, עלולות להוות נקודת כניסה לחיידקים ולפטריות, אשר עלולים להוביל להתלקחות או החמרה של פסוריאזיס.
  • טיפולים רפואיים – ישנם טיפולים רפואיים מסוימים אשר עלולים להוביל להתפרצות פסוריאזיס כתופעת לוואי. שימו לב לתגובת העור שלכם  לאחר טיפולים רפואיים שאתם מקבלים.
  • היסטוריה משפחתית – אנשים עם היסטוריה משפחתית של פסוריאזיס נמצאים בסיכון גבוה יותר לפתח את המחלה, בכל אחד מהסעיפים הנ"ל ובכלל.

חשוב לציין כי לא כל מי שנחשף לגורמי סיכון אלו יפתח פסוריאזיס. יחד עם זאת, חשוב להיות מודעים לגורמים אלו. במידה ואכן התפרצה לכם מחלת פסוריאזיס בצבא, הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא לפנות לייעוץ רפואי לקבלת אבחנה מקצועית וטיפול ראוי, ולאחר מכן לבדוק איתנו האם וכיצד כדאי להגיע תביעות בגין פסוריאזיס

מדוע צריך עורך דין לטיפול בפסוריאזיס?

הליך ההכרה כנכה צה"ל בגין פסוריאזיס עשוי להיות מורכב. יש להוכיח קשר סיבתי בין המחלה לבין השירות הצבאי, תוך הצגת ראיות רפואיות, נסיבות מהשירות ועוד. אנו כמשרד עו"ד מנוסה בתחום, אשר טיפל במקרים רבים מסוג זה במהלך השנים, נוכל לסייע לכם בהליך זה, להגדיל את סיכויי ההצלחה שלכם ולדאוג שתקבלו את מלוא הזכויות המגיעות לכם.

מבין השירותים שתוכלו לקבל במשרדינו:

  • ייעוץ משפטי ראשוני ללא התחייבות
  • ליווי ותמיכה לאורך כל התהליך – משיחת הייעוץ הראשונה ועד לסיום התביעה
  • ייצוג מלא מול משרד הביטחון, הועדות הרפואיות, בערעורים בבתי משפט
  • עזרה בתביעות בגין רשלנות רפואית באבחנה או טיפול בפסוריאזיס בזמן השירות הצבאי

הייצוג שתקבלו אצלנו כמשרד עו"ד אשר ייצג בהצלחה חיילים וחיילות רבים שסבלו מפסוריאזיס כתוצאה משירותם הצבאי, יוכל לעזור לכם לקבל, בין היתר, הכרה במחלה כנכות צה"ל, קבלת פיצויים כספיים משמעותיים ועוד.

לפרטים נוספים וקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות, צרו עמנו קשר עוד היום.

להערכת סיכוי ושווי תביעתך ללא התחייבות נא מלא את הפרטים הבאים ונחזור אליך

או חייגו:

ענת גינזבורג, משרד עורכי דין, נוטריון ומגשרים ידאג לכם לפיצוי הטוב ביותר!

להערכת סיכוי ושווי תביעתך ללא התחייבות, חייג עכשיו או מלא את הפרטים הבאים ונחזור אליך

דילוג לתוכן