סובלים מטנטון או ליקוי שמיעה עקב שירות צבאי? אל תוותרו על זכויותיכם!

משרדנו בעל ניסיון רב בייצוג חיילות וחיילים מול משרד הביטחון בתביעות להכרת נכות בגין ליקוי שמיעה וטנטון, ואנו פועלים ללא לאות על מנת להבטיח את זכויותיהם של לקוחותינו.

במהלך שנות פעילותינו, ייצגנו בהצלחה חיילות וחיילים רבים אשר סבלו מטנטון או ליקוי שמיעה עקב שירות צבאי והשגנו עבורם הכרה משמעותית בנכותם. אך רגע לפני שנסביר מדוע חשוב להיעזר בעורך דין בתביעה בגין ליקוי שמיעה או טנטון, נבהיר כי ייצוג על ידי עורך דין אינו חובה, וניתן להגיש תביעה להכרה כנכה צה"ל באופן עצמאי. יחד עם זאת, מומלץ להתייעץ עם עורך דין מנוסה לפני תחילת התהליך, על מנת לקבל הערכת סיכויי תביעתכם ולקבל החלטה מושכלת לגבי אופן ניהולה.

חשוב לדעת כי בהתאם לחוק הנכים, פגיעה בשמיעה שאירעה בזמן השירות הצבאי אינה מספיקה על מנת לקבל הכרה כנה צה"ל, יש להוכיח כי הפגיעה אירעה עקב תנאי השירות.

מהי ההגדרה לליקוי שמיעה וטנטון?

ליקוי שמיעה – ירידה ביכולת לשמוע. הוא יכול להיגרם מחשיפה לרעש חזק, פציעה או זיהום, הוא יכול להיות זמני או קבוע, בדרגת חומרה קלה או גבוהה ויכול להשפיע על אוזן אחת או שתי האוזניים בדרגות שונות. בכל מקרה, ליקוי שמיעה בהחלט יכול להשפיע באופן משמעות על איכות חייו של מי שלוקה בו.

ליקוי השמיעה יעול להיות בתדרים גבוהים/ נמוכים. ליקויים בשמיעה נבדקים ע"י בדיקות שמיעה.

טינטון – הוא מצב שבו אדם שומע רעש באוזניו כאשר אין רעש חיצוני. רעש זה יכול להיות צלצול, זמזום, שריקה או נהמה. כמו ליקוי שמיעה גם טינטון יכול להיות קבוע או זמני, ויכול להשפיע על אוזן אחת או שתי האוזניים בדרגות שונות. חשוב לדעת כי אין בדיקה אובייקטיבית לטנטון, האבחנה נעשית בדר"כ ע"י אנמנזה של המטופל.

הגורמים השכיחים לטנטון או ליקוי שמיעה עקב השירות הצבאי

מבין כל הסיבות לליקוי שמיעה וטנטון בצבא, חשיפה לרעש חזק היא הגורם השכיח ביותר. הסיבה לכך, היא שחיילים נחשפים לרעש חזק ממגוון מקורות, ביניהם ירי, פיצוצים, מטוסים, כלי רכב צבאיים, מכונות צבאיות ועוד. פגיעה בשמיעה עשויה להיגרם ע"י אירוע חד פעמי, כמו חשיפה לרעש של ירי, פיצוצים וכד'ו.

גורם נוסף לליקוי שמיעה וטינטון, הוא תופעת לוואי של פציעה. פציעות ראש ופציעות צוואר עלולות לפגוע באוזן הן במישרין והן בעקיפין וכתוצאה מכך לגרום לליקוי שמיעה או טינטון.

זיהומים יכולים גם הם לגרום לליקוי שמיעה וטינטון. זיהומים באוזן התיכונה וזיהומים באוזן הפנימית עלולים לפגוע באוזן ולגרום לליקוי שמיעה או טינטון.

אם אתם חווים ליקוי שמיעה או טינטון, חשוב לפנות לטיפול רפואי בהקדם האפשרי, שכן טיפול מוקדם יכול לעזור למנוע הידרדרות נוספת של השמיעה שלכם.

מדוע כדאי להיעזר בעורך דין בתביעה בגין ליקוי שמיעה או טנטון?

הליך הגשת תביעה להכרת נכי צה"ל בגין ליקוי שמיעה או טנטון, עשוי להיות מורכב ומסובך. עורך דין מנוסה בתחום תביעות ליקוי שמיעה יוכל לסייע לכם בכל שלבי התהליך, עם ייעוץ והכוונה שעשויים להגדיל משמעותית את סיכויי ההצלחה שלכם בתביעה ולהקל על התהליך המורכב.

ריכזנו עבורכם 5 סיבות מדוע כדאי להיעזר בעורך דין מנוסה בתחום:

  1. ידע מקצועי – עורך דין מנוסה מכיר את החוקים והתקנות הרלוונטיים, וכן את הפסיקה והפרקטיקה המקובלת בתחום תביעות ליקוי שמיעה. ידע זה חיוני ואף הכרחי להצלחת התביעה.
  2. ניסיון מעשי – עורך דין מנוסה צבר ניסיון רב בייצוג חיילים וחיילות בתביעות להכרת נכי צה"ל. ניסיון זה מאפשר לו לנהל את התהליך בצורה יעילה ומקצועית, תוך הגדלת סיכויי ההצלחה.
  3. אסטרטגיה משפטית – עורך דין מנוסה יידע לבנות אסטרטגיה משפטית נכונה המתאימה לנסיבות המקרה הספציפי. אסטרטגיה זו תכלול את איסוף הראיות הרלוונטיות, הכנת כתב התביעה וניהול הליכים משפטיים מול משרד הביטחון.
  4. ייצוג מקצועי – עורך דין ייצג אתכם בפני הוועדות הרפואיות ובערכאות המשפטיות. ייצוג זה חשוב להבטחת זכויותיכם ולקבלת ההחלטה הטובה ביותר עבורכם.
  5. חסכון בזמן ובמשאבים: עורך דין יטפל בכל הבירוקרטיה וידאג לכל הצרכים המשפטיים שלכם, כך שתוכלו להתמקד בהחלמה ובשיקום.

אם כן, ליקוי שמיעה וטינטון הן שתי פגיעות שכיחות שעשויות להיגרם כתוצאה מהשירות הצבאי.  משכך, חשוב לשים לב לכך, ללכת לגורם מטפל שיאבחן את הבעיה מבחינה רפואית ובמידת הצורך, להמשיך בתהליך גם מבחינה משפטית.

סובלים מלקות שמיעה או טנטון עקב השירות הצבאי? עכשיו זה הזמן שלכם לקבל את מה שמגיע לכם.

צרו עמנו קשר עוד היום לקבל כל המידע החשוב לפני התחלת תהליך התביעה.

להערכת סיכוי ושווי תביעתך ללא התחייבות נא מלא את הפרטים הבאים ונחזור אליך

או חייגו:

ענת גינזבורג, משרד עורכי דין, נוטריון ומגשרים ידאג לכם לפיצוי הטוב ביותר!

להערכת סיכוי ושווי תביעתך ללא התחייבות, חייג עכשיו או מלא את הפרטים הבאים ונחזור אליך

דילוג לתוכן